Je lepšie vlastniť peniaze v hotovosti alebo sa poistiť zlatom, striebrom alebo diamantami ?

depositphotos_12034780-Gold-and-DiamondsAk by ste mali trezor, ktorý môžete otvoriť až o 10 rokov, vložili by ste doň radšej hotovosť (v eurách, dolároch, librách….) alebo radšej  zlato, striebro, prípadne diamanty? Prečo Vám kladiem takúto otázku? Už história nám ukazuje, ako sa menila hodnota, respektíve kúpyschopnosť peňazí.  Aká bude situácia o 10-20-50 rokov?

Väčšinou sa uvádza porovnanie peňazí a zlata. Zabúda sa na striebro a diamanty.

Ako príklad uvediem príbeh dvoch starých rodičov z roku 1960, ktorí sa rozhodli zanechať svojim potomkom nejaký majetok. Jeden sa rozhodol pre doláre, druhý zvolil trvalejšiu hodnotu a kúpil diamant. Obaja sa rozhodli pre čiastku 2700$.

Jeden z nich túto čiastku v papierových dolároch „uložil do truhličky“ a zakopal na pozemku. Druhý za tú istú čiastku kúpil 1 karátový diamant najlepších parametrov – IF/D. Tiež ho  dobre uložil. Samozrejme svojich potomkov informovali, kde „majú hľadať“ v prípade núdze.:-).

Ak by sa dnes, po 55 rokoch potomkovia rozhodli odhaliť tajomstvo skrýše svojich starých rodičov, neboli by rovnako spokojní. Jeden by totiž našiel 2700$, druhý by našiel 1 karátový diamant D/IF, ktorého cena sa dnes pohybuje okolo 29 650$  (z aktuálneho prehľadu historického vývoja cien diamantov podľa Antwerp World Diamond Trade Center). 

Myslím si, že to nepotrebuje väčší  komentár, lebo je zrejmé, že diamanty sa dlhodobo zhodnocujú a pokiaľ sa na ne pozeráme ako na uchovávateľa hodnoty majetku do nich vloženého, môžeme byť spokojní.

V nasledujúcom videu si pozrite, ako sa chová ďalšia hmatateľná komodita – zlato.

Zdroj:https://www.youtube.com/embed/FwvRoglxOmI post.php?post=1083&action=edit

Dal Vám tento článok a video dôvod na zamyslenie? Ak áno a potrebujete viac informácií o diamantoch, či možnostiach zaujímavého  spôsobu investovania do striebra a zlata, zanechajte v Komentároch na seba kontakt, ozvem sa Vám.

paperbackstack_550x498Ak máte záujem o e-Book ZDARMA „13 dôvodov, prečo vlastniť DIAMANT, uveďte to tiež do komentárov.